Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme
22 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 1.631 kez okundu.

Ücretsiz kredi notu öğrenme, ücretsiz kredi notu nasıl öğrenilir merak mı ediyorsunuz? Gerçekten ücretsiz kredi notu öğrenme 2018 yılı içinde gerçekleştirilebiliyor mu? Kredi notu ücretsiz sorgulama işlemi yapılabilir mi? Kredi notu sorgulama hakkında merak ettiğiniz her şey bu yazıda. Kredi notu bankalar aracılığıyla öğrenilebilir mi?


Gerekli düzenlemeler ve KKB tarafından alınan kararlar gereğince ücretsiz kredi notu öğrenme şansınız neredeyse bulunmuyor. Bu tarzda bir uygulama veya hizmet sunan bir platform maalesef bulunmuyor. Sizleri yalan yanlış bilgilerle süsleyerek bir yazıyla karşılayarak daha fazla ziyaretçi çekmek isterdik fakat peşin peşin bunu açıklamak istedik. Fakat yazımızın kalan kısımlarına bir göz atabilir ve ücretsiz olmasa bile en uygun ve basit şekilde kredi notunuzu nasıl öğrenebileceğiniz konusunda bazı bilgiler ve ipuçlarına erişebilirsiniz.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme 2018

Tarafımıza bu yıl içerisinde en fazla sorulan sorular ve gelen aramalar ücretsiz kredi notu öğrenme 2018 şeklindedir. Birçok tüketici kredi notunu nasıl öğrenebileceğini araştırırken bunun belirli bir ücreti olduğunu görmesi üzerine bu sorgulamayı ücretsiz yapıp yapamayacağını merak ediyor. Kredi kayıt bürosu tarafından kredi notunuzun yayınlanma izni verilen tek kurum yalnızca Findeks’tir. Findeks bireylere kendi kredi notu ve risk raporunu inceleme, öğrenme fırsatı sunan tek resmi KKB sayfasıdır. Maalesef daha öncede belirtmiş olduğumuz gibi bu işlemi ücretsiz bir şekilde yapmanız mümkün değil.

Toplamda 10 TL gibi bir ücret ödeyerek hem kredi notunuzun ne kadar olduğunu hem de risk raporunuzu teslim alabilirsiniz. Kredi risk raporu hakkında fazla bilgiye sahip değilseniz, ne olduğunu açıkladığımız yazımıza bir göz atabilir ve detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Kredi notunuzu yayınlama ve bu verilere erişebilme yetkisi yalnızca Findeks’te olmasından dolayı ücretsiz kredi notu nasıl öğrenilir sorusunun maalesef bir cevabı bulunmamaktadır.

ücretsiz kredi notu öğrenme 2018

Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu sorgulama işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz birçok alternatif yöntem bulunuyor. Bu yöntemler arasında en popüler olanları ise direk olarak Findeks üzerinden gerçekleştirilen temel ve birincil sorgulama yöntemidir. Bunun yanı sıra SMS ve banka hesaplarınız üzerinden de kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. Kredi başvurusu işlemleri sırasında ilk öncelik olarak bakılan kredi notu değerinizin, oldukça önemli bir yere sahiptir. Yalnızca kredi değil aynı zamanda kredi kartı başvurusu işlemleriniz içinde dikkate değer bir öneme sahiptir.

Bu kadar önemli bir yere sahip olan bir puanı nasıl arttıracağınızı bilmiyorsanız kredi notu yükseltme konusunda tüyolar ve uygulanması gerekenleri paylaştığımız yazımızı inceleyebilirsiniz. Lafı fazla uzatmadan hemen kredi notu sorgulama işlemlerini nasıl yapacağınızı anlatalım;

Kredi notunuzu öğrenebilmek için öncelikle Findeks internet sitesine bir ziyaret gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Daha öncesinde sisteme üyeliğiniz bulunmuyor ise direk olarak ana sayfada yer alan formu doldurarak sorgulama işlemini gerçekleştirebilir ve aynı zamanda üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz. Fakat daha öncesinde üyelik oluşturduysanız öncelikle hesabınıza giriş yaparak, sorgulama ekranı üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Kredi Notu Öğrenme SMS

Kredi notu öğrenme SMS üzerinden rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz bir sisteme sahiptir. Operatörler tarafından sunulan imkanlar ve gelişen teknolojiler sayesinde saniyeler içerisinde bir mesaj göndererek kredi notunuz hakkında bir bilgilendirme alabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için aşağıda yer alan numaralara gerekli düzen içerisinde mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Turkcell SMS ile Kredi Notu Öğrenme; 1122’ye göndereceğiniz mesajın içeriği “T.C. Kimlik Numaranız BOŞLUK Doğum Yılınız” şeklindedir. Örnek; 12345678910 1997 şeklinde.

Avea – Türk Telekom SMS ile Kredi Notu Öğrenme; T.C. Kimlik Numaranız ve doğum yılınızı aralarında boşluk bırakarak 1122’ye bir kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Vodafone SMS ile Kredi Notu Öğrenme; Turkcell ve Türk Telekom’da olduğu gibi T.C. Boşluk Doğum Yılınız şeklinde 1122’ye göndereceğiniz bir SMS’in ardından kredi notunuz tarafınıza iletilecektir.

NOT: Tüm operatörlerde SMS gönderim bedeli 9 TL’dır.

kredi notu öğrenme garanti

Kredi notu öğrenme garanti bankası için oldukça basit ve kısa birkaç adımın ardından rahatlıkla gerçekleştirilebilir bir işlemdir. Kredi notunuz ve risk raporunuzu almak için garanti internet şubesine giriş yapmalısınız. Giriş işleminin ardından “Başvurular” menüsü altında yer alan seçenekler arasından kredi notunuzu öğrenmek amacıyla kısa sürede başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

kredi notu öğrenme iş bankası

kredi notu öğrenme iş bankası tarafından birçok alternatif seçenek ile birlikte sunulmaktadır. İnternet şubesi, mobil uygulama ve ATM’ler üzerinden rahatlıkla kredi notunuzu öğrenmek için başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler ise şu şekilde;

İş Bankası internet şubesi; Kredilerim > Kredi Risk Raporu
İş Bankası ATM’lerinden; Bilgi Sorma > Kredi Risk Raporu
İşCep Üzerinden; Krediler > Kredi Risk Raporu

adımlarını takip ederek sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

kredi notu öğrenme akbank

ücretsiz kredi notu sorgulama

Son yıllarda mobil uygulaması ve internet şubesine yapmış olduğu yatırımlarla dikkat çeken Akbank, müşterileri için kredi notu öğrenme Akbank çevrimiçi platformları üzerinden sağlamaktadır. Akbank direkt internet şubesi ve Akbank direkt mobil uygulaması üzerinden işlemi gerçekleştirmeniz mümkün.

kredi notu öğrenme finansbank

QNB Finansbank tüketicileri için sunmuş olduğu birçok yenilik ve imkân dahilinde kredi notu sorgulama işlemleri konusunda yardımcı olmaktadır. Mobil uygulaması veyahut internet şubesi üzerinden gerçekleştirebileceğiniz kredi notu sorgulama Finansbank işlemi kısa sürede sonuç almanızı sağlayacaktır.

Etiketler:

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Tarık dedi ki:

  Yanılmıyorsam artık e devlet üzerinden de ay da 1 kere olma koşulu ile kredi notu sorgulaması ücretsiz bir şekilde yapılabiliyor. Şifremi unutmasaydım hemen denerdim.

 2. şenkal dedi ki:

  Benim anlamadığım detay şu, kredi notunu kim belirliyor? Devlete ait bir kurum mu yoksa bankalar mı? bankalar ücretsi olarak kredi notu öğrenme imkanı sunuyorsa para vermemize gerek yok demektir.

  1. Kredieko dedi ki:

   Kısmen devlet kısmen bankalar tarafından hesaplanıyor. Bankalar tarafından sunulan verilerin devlete aktarılması, bu verilerin Kredi Kayıt Bürosu tarafından hayata geçirilen Findeks üzerinden 1-1900 arasında bir değer olarak tüketiciye sunulması şeklinde ilerliyor. Bu sunumu ise ücret karşılığı yayınlıyor Findeks. Bu nedenle sadece dönem dönem bankalar kişiye özel kampanyalar ile ücretsiz sorgulama yaptırıyor yoksa ücret ödemek zorunlu.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git