SMS ile Kredi Başvurusu

SMS ile Kredi Başvurusu
16 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 997 kez okundu.

Bankaların tüketicilere sunmuş olduğu fırsat ve avantajlar arasında kuşkusuz en dikkat çekici olanlar kredi ürünleridir. Banka kredisi denildiğinde günümüzde birçok kullanıcı başvurularını gerçekleştirmek için SMS ile kredi başvurusu yöntemini tercih etmektedir. Diğer yöntemlere göre çok daha hızlı ve basit olan bu yöntem, şubeye giderek başvuru gerçekleştirmeye göre çok daha kolay ve zahmetsizdir. Bankaların tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirmiş olduğu başvuru yöntemlerinden yalnızca birisidir.

Telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve şubeler aracılığıyla gerçekleştirilebilen başvuru işlemlerine bir yeni yöntem olarak karşımıza çıkan SMS bankacılığı, bankalar için tanımlanmış olan numaralara göndereceğiniz kısa mesajlar sayesinde işlemektedir. Kredi başvurusu gerçekleştirmeden önce yapmanız gereken tek hazırlık, ne kadar krediye ihtiyacınız olduğunu belirlemek. İhtiyaçlarınız doğrultusunda bir miktar belirlemeli ve gelirinizle doğru orantılı olarak bankaların kabul edebileceği bir meblağ olmak zorunda.

SMS ile Banka Kredisi

Tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda bankalara kredi başvurusu gerçekleştirmek için son zamanlarda en fazla tercih ettiği yöntemlerin başında gelen SMS ile banka kredisi, birçok kullanıcı tarafından merak ediliyor. SMS yöntemiyle gerçekleştirmiş olduğunuz başvurular genellikle saniyeler içerisinde değerlendirmeye alınıyor ve cevabı tarafınıza yine SMS yoluyla iletiliyor. SMS ile kredi başvurusu gerçekleştirebilmek için, bankaya tanımlanmış olan numaraya cep telefonunuzdan bir kısa mesaj göndermeniz gerekiyor.

Başvuru sırasında ihtiyacınız olan bilgiler ise şunlar;

 • C. Kimlik Numaranız,
 • Bankaya ait SMS başvuru hattı numarası,
 • Cep telefonu ve aktif bir hat,

İstisnai kampanyalar ve bazı bankalar hariç tüm bankalara yalnızca yukarıda belirtmiş olduğumuz bilgiler doğrultusunda kredi başvurusu gerçekleştirmeniz mümkün. Talebiniz değerlendirilmesi ve olumlu sonuçlanması halinde bankalar tarafından bunlara ek olarak bazı belgeler talep edilebilmektedir. Sizi banka şubesine davet ederek, bu belgeleri teslim etmeniz halinde kredi başvurunuzu onaylayacak ve parayı hesabınıza geçireceklerdir.

SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

SMS ile kredi başvurusu yapmak oldukça basittir. Tek yapmanız gereken yazımızın devamında (bir sonraki başlık) paylaşmış olduğumuz banka bilgileri ve başvuru seçenekleri doğrultusunda göndermeniz gereken mesaj içeriğinin yanı sıra nereye göndereceğinizi not ederek bankaya cep telefonunuzdan bir kısa mesaj göndermek. Ne kadar kredi çekebileceğinizi merak ediyorsanız maaşın kaç katı kredi alabilirim başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

SMS ile Kredi Veren Bankalar

SMS ile kredi veren bankalar ve bankalara ait SMS numaraları altta yer alan tabloda paylaşılmıştır. Tabloyu inceleyerek kendi bankanıza ait veya başvurmak istediğiniz bankaya ait numara ve mesaj içeriğine bakabilirsiniz.

SMS ile Kredi Başvurusu Kabul Eden Bankalar Gönderilecek Mesaj İçeriği SMS Numarası
Garanti Bankası T.C. kimlik numarası, kredi miktarı, istenilen vade ve aylık geliriniz 3390
Türkiye İş Bankası NAKİT boşluk T.C. kimlik numarası boşluk Kredi Tutarı boşluk aylık geliriniz 4402
Denizbank KREDİM boşluk T.C. kimlik numarası 3280
QNB Finansbank T.C. kimlik numarası 5030
Yapı Kredi Kredi türü, T.C. kimlik numarası, aylık net geliriniz 4411
Akbank Kredi boşluk T.C. kimlik numarası 4425
Vakıfbank TIK boşluk T.C. kimlik numarası 5724
Türkiye Halk Bankası T.C. kimlik numarası, kredi türü, kredi miktarı 3401
Odeabank KREDİM boşluk T.C. kimlik numarası 8444

Başvuru sonrasında onay alan kredileriniz genellikle bankada bulunan hesabınıza anında aktarılıyor olmasına rağmen bu durum bankalara göre farklılık gösterebilmektedir. Bazı başvurular sırasında bankalar ekstra belgeler talep edebilmekte ve size bu durumu mesaj ya da telefon araması sonucunda bildirerek şubeye davet etmektedir. Başvurularınız hakkında incelemeler birkaç dakika sürmekte ve bu birkaç dakika sonrasında tarafınıza geri dönüş yapılmaktadır. Kesin onaylı kredi başvurusu gerçekleştirmeye ihtiyacınız varsa ilgili yazımıza bir göz atabilirsiniz.

Etiketler:

SMS ile Kredi Başvurusu Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. Veli dedi ki:

  Yazılarınızı oldukça büyük bir ilgi ile takip ediyorum. Bilmediğim birçok konuda sizin sayenizde bilgi sahibi oldum. Kredi çekmek istiyorum ama reddedilmesinden korkuyorum. Önerebileceğiniz yöntemler var mıdır?

  1. Kredieko dedi ki:

   Merhaba Veli, daha öncesinde bankalarda kredi kartı kullanımınız olduysa ve bu kartınız ya da kartlarınızın ödemelerini düzenli yaptıysanız kredi puanınız oldukça yüksek olacaktır. Eğer sigortalı bir işte çalışıyorsanız bankalar kredi çekme talebinizi geri çevirmeyecektir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git