Sigortam Yok Kredi Çekebilir Miyim?

Sigortam Yok Kredi Çekebilir Miyim?
15 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 1.786 kez okundu.

Bireyler beklenmeyen bir durum karşısında acil nakit ihtiyaçları olması halinde başvurmayı tercih ettikleri ilk yöntem kuşkusuz kredi fırsatları oluyor. Fakat işten ayrılmış ve çalışmayan birisi kredi alıp alamayacağı konusunda bir çelişkiye düşebiliyor. Bordrolu ve gelir-gider belgesi bulunan tüketiciler için herhangi bir bankaya kredi başvurusu yapması halinde kredi imkanından yararlanması oldukça kolaydır. Peki, çalışmayan ya da sigortalı olmayanlar kredi çekebilir mi?

Kuşkusuz birçok tüketicinin aklında yer edinen bu soru hakkında merak ettiklerinizi detaylıca ele alacak ve sizlere tavsiyelerimizi sunacağız. SSK yok kredi alabilir miyim ya da işsiz birine kredi verilir mi gibi sorularınızda aynı kategoriye girmekte olup yazımızın devamında yanıtını bulacaktır.

Sigortam Yok Kredi Çekebilir Miyim?

Çalıştığı işinden ayrılmış birçok birey için işsiz kaldıkları belirli bir süre ardından başlayan maddi sıkıntıların geçici olarak çözüme kavuşturulabilmesi adına akıllarına gelen ilk çözüm yolu kuşkusuz bankaların sunmuş olduğu kredi fırsatlarından yararlanmaktır. İşten ayrılması ardından düzenli gelirinin bir anda ortadan kaybolması sonucunda meydana gelen boşluktan kredi sayesinde sıyrılarak yeni bir işe girene kadar bu zor dönemi atlatmayı düşünmek mantıklı bir seçenektir. Fakat bankaların işsiz kişilere kredi vermeme politikaları bu düşüncenin bir nevi rafa kalkmasına sebep olabilen bir durumdur.

Bankalar bir tüketicinin yapmış olduğu kredi başvurusunu değerlendirirken en fazla dikkat ettikleri konu bireyin almış olduğu bu krediyi geri ödeyip ödeyemeyeceğini anlamaktır. Eğer belgelendirebildiğiniz düzenli bir geliriniz bulunmuyorsa bankalar tarafından sunulan kredilerden yararlanmanız oldukça zordur. Bu gibi durumlarda bankaya bazı teminatlar sunmalı ve krediye ihtiyacınız olduğunu dile getirmelisiniz. Ev, araba gibi sahibi olduğunuz şeyleri bankaya sunarak oldukça yüksek miktarda kredi çekme fırsatı yakalayabilirsiniz. Eğer küçük miktarlarda bir kredi imkanından yararlanmayı düşünüyorsanız bankada yer alan nakit teminatınız kredi onayı almanız açısından etkili olabilir. Özetle, sigortasız kredi çekme imkanı çalışan bir bireye oranla çok daha zor ve genellikle mümkün olmayan bir durumdur diyebiliriz.

Gelirim Yok Kredi Alabilir Miyim?

Yapacağınız kredi başvurusu esnasında bankaya bazı teminatlar sunduğunuz takdirde gelir belgesiz kredi başvurusu gerçekleştirebilir ve onay alabilirsiniz. Eğer geliriniz bulunmuyor ve bankaya herhangi bir teminat gösteremiyorsanız maalesef hiçbir banka size kredi vermeye yanaşmayacaktır. Bu nedenle kredi başvurusu gerçekleştirmeden önce bankaya neler sunabileceğiniz ve tam olarak ne kadar krediye ihtiyacınız olduğunu net bir şekilde hesaplamalısınız.

İşsizlere Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Çalıştığı yerden çeşitli sorunlar, nedenler dolayısıyla ayrılmak zorunda kalan ve yeni bir iş bulana kadar işsiz olarak görünecek kişilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına kredi çekmesi gerekebilmektedir. İşsizlere kefilsiz kredi veren bankalar denildiğinde aklınıza hemen hemen her banka gelebilir. Çünkü tüm bankalar belirli şartları esas alarak başvurularınızı değerlendirmeye alacaktır.

Bu konuda birçok kullanıcı tarafından tercih edilen Finansbank sigortasız kredi ya da Denizbank sigortasız kredi fırsatları sayesinde birçok işsiz kredi çekmeyi başarmıştır. Eğer farklı bankalar, fırsatlar hakkında daha detaylı bilgi ve kredi başvuru sayfalarını öğrenmek istiyorsanız daha önce sizlerle paylaşmış olduğumuz Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar başlıklı içeriğimize bir göz atabilirsiniz. Bu yazı içerisinde ing bank sigortasız kredi imkânı gibi birçok detay yer almaktadır.

Etiketler:

Sigortam Yok Kredi Çekebilir Miyim? Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Feyza Nur dedi ki:

  Maalesef sigortası bulunmayan tüketicilerin kredi çekebilmesi oldukça zor bir ihtimal buna sizde değinmişsiniz. Sigortalı bir işe girmeniz ardından rahatlıkla kredi fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

 2. Ahmet dedi ki:

  Bende sigortasız çalışıyorum ve bankalarda bu çok büyük sorun oluyor. Ne kredi kartı alabiliyorum ne de kredi çekebiliyorum. Kredi veren özel kuruluşlar var ama onlara da çok güvenemiyorum. Bana ne önerirsiniz?

  1. Kredieko dedi ki:

   Banka şubelerini ziyaret ettiğinizde sigortasız çalıştığınızı belirtebilir iş yeri numarasını bırakabilirsiniz. Bankalar iş yerini arayarak teyit alıyor ve genelde kredi kartı veriyorlar.

 3. Hande Y. dedi ki:

  Öğrenciyim sigortasız bir kafede garsonluk yapıyorum sizce kredi çekebilir miyim?

  1. Kredieko dedi ki:

   Merhaba Hande, banka şubelerini ziyaret ederek çalıştığını belirtirsen belirli bir tutara kadar yan gelir belirterek kredi kartı veya kredi imkanı sağlayabilirler. Fakat işyeri numarası, adresi gibi detayları alarak teyit ederler büyük ihtimalle durumu.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git