Öğrenciye Taşıt Kredisi Çıkar Mı?

Öğrenciye Taşıt Kredisi Çıkar Mı?
2 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 1.691 kez okundu.

Öğrencilerin kredi konusunda internetten en fazla aradığı soruların başında “Öğrenciye taşıt kredisi çıkar mı?” yer alıyor. Kredi başvurusu yapmak ve kredi alabilmek konusunda öğrencilerin akıllarına takılan tüm sorulara yanıt vermeye çalışacağız. Kredi başvurusu gerçekleştirme şansınızın olup olmadığı ve başvurursanız kabul edilip edilmeyeceğini sizinle paylaşacağız.

Öğrenciler Taşıt Kredisi Başvurusu Yapabilir Mi?

18-26 yaş aralığında yer alan gençlerin bir araç sahibi olma hayalleri, okula giderken toplu taşıma araçları yerine kendi arabası ve arkadaşlarıyla gitmek istemesi sık karşılaşılan bir durum. Yeni bir araba sahibi olmak isteyen öğrencilere destek olunması amacıyla bazı bankalar gelirini yeterli gördüğü takdirde öğrencilere taşıt kredisi verebiliyor. Taşıt kredisi başvurusu yapan öğrenciler için bankalar öncelikle öğrencinin taksitlerini ödeme gücünün olup olmadığını kontrol ederek işlemlere başlıyor. Bir gelir belgesi göstermeyen öğrencilerin başvuruları çoğunlukla reddediliyor. Bunun yanı sıra ihtiyaç kredisi adı altında öğrencilere kredi imkanı sunan bankalarda bulunuyor. Bu gibi durumlarda bankalar genellikle bir kefil göstermenizi talep ediyor.

Öğrenciye Taşıt Kredisi Çıkar Mı?

Öğrenciye taşıt kredisi çıkar mı? Evet, bu soruya kısaca bir cevap vermek istiyoruz uzun uzun okumak istemeyen arkadaşlarımız için. Öğrenciye taşıt kredisi çıkma şansı bulunmakta olup oldukça düşük bir ihtimaldir. Düzenli ve yeterli bir gelire sahip olunmadığı durumlarda kredi başvurularınızın kabul edilme olasılığı yok denecek kadar azdır. Bunun yanı sıra bazı durumlarda sizden bir kefil göstermeniz istenebilmektedir. Bu gibi durumlarda kendinize bir kefil bulmalı ve kredi başvurunuz sırasında size kefil olmalıdır.

Hangi Bankalar Öğrenciye Kredi Verir?

Bir bankaya kredi başvurusu gerçekleştirmeniz halinde bankalar günümüzde çok daha fazla detaya dikkat ederek hızlı bir şekilde sicilinizi inceliyor. Bunun yanı sıra gelirinizle ilgili birçok detay sorularak gerekli görülmesi halinde belge talebinde bulunuluyor. Bankalar şartlarını uygun görmediği kişilere kredi vermeyi reddedebiliyor. Banka çalışanlarının en fazla karşılaştığı sorulardan birisi ise henüz yeterli bir geliri bulunmadığı için “Öğrenciye taşıt kredisi çıkar mı?” gibi sorular olabiliyor. Gelir belgesi bulunan veya kefil gösterebilen öğrencilere çoğunlukla bankalar oldukça düşük faizler ile kredi başvurularını kabul edebiliyor.

T.C. İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank ya da Denizbank gibi ülkemizde önde gelen birçok banka düşük gelire sahip olmalarına rağmen öğrencilere bazı istisnai durumlarda kredi verebiliyor. Ülkemizde çalışma gösteren birçok bankanın şubesi ya da internet sitesi üzerinden kredi başvurularınızı gerçekleştirdiğiniz takdirde kısa süre içerisinde dönüş yapılıyor. Fakat geçmişte herhangi bir bankada bulunan kredi kartı ya da kredinizle ilgili bir ödeme problemi yaşamış olduğunuz takdirde kredi notu değeriniz düşük çıkabiliyor. Bu durum kredi almanızı oldukça zorlaştırıyor ve bankaların reddetmesine neden olabiliyor. Eğer bu gibi bir durum söz konusu ise öncelikle kredi notu yükseltme konusunda hazırladığımız yazıya bir göz atabilirsiniz.

Kredi notunuzun yanı sıra geçmişte herhangi bir bankada kredi almadıysanız ya da kredi kartı kullanmadıysanız kredi notunuz 0 olarak gözükecektir. Bu nedenle yine bankalar kredi talebinizi reddedecektir.

Öğrencilerin Taşıt Kredisi Talebinin Reddedilme Nedenleri

Taşıt kredisi başvurusu gerçekleştirmiş birçok öğrencinin ret cevabı almasının temel nedeni düzenli ve yeterli derecede bir gelire sahip olmamalarıdır. Bu nedenle birçok banka öğrenciye kredi vermek istemiyor. Öğrenciler bankalara ikinci el taşıt kredisi başvurusu yapsalar dahi bu başvurularda genellikle olumsuz cevaplanıyor.

Fakat öğrenci dostlarımız bankalara yapacakları kredi başvuruları sırasında bir kefil göstermeleri halinde, öğrenci ve kefilden yana bir sıkıntı belirlenmediği takdirde ihtiyaç veya araç kredisi başvuruları kabul ediliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git