Maaşın Kaç Katı Kredi Alabilirim?

Maaşın Kaç Katı Kredi Alabilirim?
14 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 1.813 kez okundu.

Maaşın kaç katı kredi çekilebilir? Maaşın kaç katı kredi alabilirim? Kredi maaşın kaç katı olabilir? Vakıfbank, ziraat bankası, garanti, iş bankası, halk bankası maaşın kaç katı kredi veriyor? Tüm bankaların sunmuş olduğu kredi imkanları ne kadar esnek? Merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı bu yazımızda. Daha fazlası için yazımıza buyrun.

Günümüzde tüketiciler finansal ve nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına bankaların sunmuş oldukları kredi imkanlarından yararlanmak isteyebilir. Bu kredi imkanlarından yararlanmak isteyen kişilerde öncelikle aranan kriterlerin başında sigortalı bir çalışan olmaları gelmektedir. Elbette sigortasız veya işsiz kişiler içinde kredi imkânı sunulmaktadır fakat şuanda bahsedeceğimiz konu sigortası bulunan ve maaşlı çalışanları ilgilendiren bir detaydır. Kredi başvurularınız sonrasında bankalardan en fazla ne kadar kredi çekebilirim sorusu akıllara gelmektedir. Bu konuda sizlere detaylı bir bilgilendirme ve rehber oluşturmaya çalıştık, umarız bu yazımız sizler için yeterli bilgiyi sunabilir.

Maaşın Kaç Katı Kredi Çekilebilir?

Maaşın kaç katı kredi çekilebilir? Bu soru sık sık dile getiriliyor olmasına rağmen birçok tüketici tarafından net olarak cevabı bilinmemektedir. Standart koşullar altında sigortalı bir çalışanın çekebileceği kredi miktarı maaşının 20 ila 22 katı aralığında seyredecektir. Peki, bu ne demek oluyor? Örnek vermek gerekirse maaşınızın 4.000 Türk Lirası olduğunu varsayalım, bu durumda sizin bankalardan çekebileceğiniz maksimum kredi miktarı; 80.000 – 88.000 Türk Lirası aralığında olacaktır. Bu kredi miktarını etkileyen birçok ekstra etken ve harici faktör bulunmaktadır. Kredi notu bu konuda en etkili belirleyicilerden birisidir. Bunun yanı sıra adınıza kayıtlı olan taşınmazlarınız bulunuyorsa bunları ipotek olarak sunarak çekebileceğiniz kredi miktarını esnetebilir ve arttırılmasını sağlayabilirsiniz.

Kredi Maaşın Kaç Katı 2018 itibariyle dikkate alındığında biraz önce belirtmiş olduğumuz değerlere göre herhangi bir farklılık görülmemektedir. Yasal düzenlemeler gereğince bankaların kendilerini de güvende hissedebileceği en ideal rakam olarak 20-22 kat aralığı maksimum kredi başvurusu değeri olarak belirlenmiştir.

Bankalar Maaşın Kaç Katı Kredi Veriyor

Bankalar tarafından bireysel kullanıcılar için sunulan kredi başvurularını değerlendirirken en fazla dikkat ettikleri hususların başında kredi notu geliyor. Eğer kredi notu nedir bilmiyorsanız, sizlere kredi notunun ne olduğu hakkında detaylı bilgilendirme yaptığımız yazımızı incelemeye yönlendirmek istiyoruz. Daha sonrasında yazımıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bankalar maaşın kaç katı kredi veriyor merak ediyorsanız sizi fazla bekletmeden hemen bazı bankalar hakkında detaylarla anlatmak istiyoruz;

Maaşın kaç katı kredi alabilirim

Vakıfbank müşterilerinin en fazla merak ettiği konu kuşkusuz “Vakıfbank maaşın kaç katı kredi veriyor” sorusunun yanıtıdır. Vakıfbank maaşın 22 katı kredi imkanını sunan bankalardan birisidir. Kredi alabilmeniz için herhangi bir engeliniz veya kredi puanınızda bir olumsuzluk yer almıyorsa rahatlıkla maaşınızın 22 katına kadar kredi imkanından yararlanabilirsiniz.

Bir diğer popüler ve oldukça yaygın kullanıma sahip olan banka ise Ziraat Bankası. Aslına bakarsanız ziraat bankası maaşın kaç katı kredi veriyor, garanti bankası maaşın kaç katı kredi veriyor gibi temel soruların hepsinin yanıtı şu şekildedir; bankalar tüketicilere sunmuş oldukları kredi imkanlarında ellerinden gelen esnekliği tanımaktadırlar. Fakat ne olursa olsun kendilerini riske edecek bir başvuruyu kesinlikle onaylamayacaklardır. Başvurularınız esnasında birçok analize farkında olmadan tabi tutulursunuz. Kredi notunuz bunların başında gelmekte ve eğer notunuz düşükse direk ret cevabı aktarılmaktadır. Daha sonrasında kişinin maaşının yanı sıra ek gelirleri olup olmadığı öğrenilir, üstüne taşınmazlar varsa bunlar hakkında bilgi alınır. Bu işlemler sonrasında istenilen kredi ücreti sınırı aşıyorsa taşınmazların ipotek işlemi için bireylere bilgilendirme yapılır yalnızca bu şekilde kredi verilebileceği gibi detaylar aktarılır.

Maaş Dışında Krediyi Neler Etkiler?

Maaş dışında krediyi neler etkiler, evet bu soru aslında sorulması gereken temel sorulardan birisidir. Bankalara yapılacak başvurularda bordro göstererek yani standart maaşınızın belgesini sunarak çekebileceğiniz kredi miktarını sizlerle paylaşmıştık. Bu oranı arttırmak ve daha fazla ihtiyacınızı karşılayabilmek istiyorsanız alternatif gelirlerinizi belgelendirmeniz gerekmektedir. Bu diğer gelirler içerisine kira, faiz geliri, gayrimenkulleriniz gibi sizlere maaşınız dışında gelir sağlayan her şey girmektedir.

Yani bu durumda bankalara ek gelir olarak 1.000 TL daha gösterebildiğinizi varsayalım; bu durumda 4.000 TL maaş örneğimizi vermiştik buna ekleme yaparsak aylık geliriniz 5.000 TL olarak görülecektir. 80.000 – 88.000 aralığında olan maksimum kredi çekme limitiniz 100.000 – 110.000 aralığına yükselecektir. Ayrıca kredi notunuzun çok etkili olduğunu unutmayın. Kredi notu yükseltme konusunda yardıma ihtiyacınız varsa yazımıza bir göz atabilirsiniz.

Bu yazımız içerisinde sizlere maaşın kaç katı kredi alabilirim sorunuzun yanıtını paylaşmaya çalıştık. Kredi kartı ve kredi kartının limitinin maksimum ne kadar olacağı gibi konularda merak ettiklerinizi kredi kartı kategorisi altında bulabilirsiniz.

Etiketler:

Maaşın Kaç Katı Kredi Alabilirim? Konusuna 2 Yorum Yapıldı

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git