Kesin Onaylı Kredi Başvurusu

Kesin Onaylı Kredi Başvurusu
14 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 247 kez okundu.

Kesin onaylı kredi başvurusu gerçekleştirmeye mi ihtiyacınız var? Acil nakit ihtiyacı bulunan kişiler için anında kredi veren bankalar bu yazımızda. Şubeye gitmeden kredi almak istiyorsanız, yalnızca tc ile kredi başvurusu gerçekleştirmek için yapmanız gerekenler. Anında kredi başvuru şartları nelerdir? Tüm detaylar yazımızın içerisinde.

Nakit ihtiyaçlarınız için bankalara gerçekleştireceğiniz tüm kredi başvurusu talepleriniz kabul edilir mi? Bankalarla arası iyi olan ve kredi notu yüksek bir seviyede olan bireyler rahatlıkla kesin onaylı kredi alabilir. Bunun yanı sıra bu şartları yerine getirmeyen tüketiciler ise bazı durumlarda kesin onaylı kredi fırsatından yararlanabilmektedir. Son yıllarda bankaların göstermiş olduğu toleranslar sayesinde birçok vatandaşımız nakit ihtiyacını karşılayabilmekte ve harcama yapması gereken durumlarda harcamalarını gerçekleştirebilmektedir.

Sizler için oluşturduğumuz bu yazımız içerisinde yer alan bilgilerde kesin onaylı ihtiyaç kredisi, kesin onaylı taşıt kredisi gibi ihtiyaçlarınıza yönelik kredileri nasıl alabileceğinizi, anında kredi başvuru şartları nelerdir tarzında aklınıza takılan tüm sorulara yanıt vereceğiz.

Anında Kredi Veren Bankalar

Bankaların en fazla sevdiği müşterileri arasında kredi başvurusu ve kredi kartı başvurusu gerçekleştiren müşterileri yer almaktadır. Bu başvurular bankalar tarafından değerlendirmeye alındığında onay almanızı etkileyen birçok kritere tabi tutularak detaylı bir şekilde analiz edilmektedir. Bilhassa ön onay şartı olmayan kredi başvurularınız genel merkez sistemi tarafından değerlendirilmekte ve buna göre bir sonuca karar verilmektedir. Bankaların interneti ve internet şubelerini daha aktif bir şekilde kullanmaya başlamaları üzerine teknolojinin sunmuş olduğu rahatlığı sonuna kadar kullanmaya başlamış durumdalar. Bu sayede sizlerle anında kredi veren bankalar başlığı altında bir liste sunma şansı yakalamış bulunuyoruz.

Kesin onaylı kredi veren bankalar hakkında toplamış olduğumuz bilgiler doğrultusunda aşağıda yer alan listede birçok banka yer almaktadır. Ülkemizde faaliyette olan birçok banka bu hizmeti müşterilerine sunmaya başlamıştır. Hatta öyle ki yalnızca sms ile kredi alma şansınız dahi bulunuyor. Ayrıca maaşın kaç katı kredi alabilirim diye merak ediyorsanız ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.

BANKA ADI BAŞVURU BAĞLANTISI
Türkiye İş Bankası https://www.isbank.com.tr/
Akbank https://www.akbank.com.tr/
Vakıfbank https://www.vakifbank.com.tr/
Enpara.com https://www.qnbfinansbank.enpara.com/
QNB Finansbank https://kredi.qnbfinansbank.com/
Yapı Kredi https://www.yapikredi.com.tr/
ING Bank https://www.ingbank.com.tr/
Halk Bankası – Halkbank https://www.halkbank.com.tr/
Denizbank https://www.denizbank.com/
Garanti Bankası https://www.garanti.com.tr/
CepteTEB https://www.cepteteb.com.tr/

Kesin Onaylı Kredi Başvuru Şartları

Tüketicilere kredi hizmeti sunan tüm banka ve kuruluşların ihtiyaç veya konut kredisi başvurularında aradıkları şartlar farklılıklar gösterebilmektedir. Bu yüzden belli bir kesin onaylı kredi başvuru şartları yer almamakla birlikte temelde her bankanın ele aldığı şartları sizlerle paylaşmak istedik. Bankalar kredi başvurularını risk hesaplarına göre değerlendirmekte ve her bankanın değerlendirme kriterleri farklılık göstermektedir.

Başvuruyu gerçekleştiren kişini kredi notu ve özgeçmiş bilgisi her banka tarafından değerlendirilmektedir. Kredi notu, başvuru gerçekleştiren kişi hakkında özet niyetinde bir sayısal bilgi vermektedir. Kredi notu nedir merak ediyorsanız ilgili yazıya, kredi notu yükseltme hakkında merak ettiklerinizi sizlerle paylaştık. Finansal özgeçmişinizin yer aldığı bu not içerisinde kişilerin geçmişte yapmış olduğu kredi ve finansal işlemleri hakkında tüm detaylar yer almaktadır. Tüm bankalar öncelikle bu puanınıza göz gezdirecektir.

Kesin Onaylı Kredi Başvurusu

Başvuru gerçekleştiren kişinin net olarak kanıtlanabilir geliri ne kadar? Başvuruyu gerçekleştiren kişinin yanı sıra ailesinin de düzenli bir geliri olması bankalar tarafından pozitif bir önyargı oluşturmaktadır. Tüm bankalar kişilerin gelir ve giderleri hesaplayarak buna bağlı olarak bir teklif belirtmek isteyecektir. Kredi kartı harcamalarınız ve kullanımınız da bu değerlendirme arasına girmektedir.

Taşınmazlarınızın durumu ve özellikleri bankalar açısından önemlidir. Bankalar tüketiciye sağlamış oldukları kredi vb. borç ödemelerinde işlerin kötüye gitmesi ve tahsilat yapamamaları halinde bu çıkmazdan kurtulabilmek adına “Satılmaya uygun” taşınmazlarınızın olmasını ister. Bu durum ekspertiz raporu sonucunda belirlenmektedir. Bankalar bünyesinde veya anlaşmalı bir uzman kişinin söz konusu taşınmazlarını incelemesi için görevlendirir. İnceleme sonrasında değerlendirme raporunu sunan ekspertiz ilgili konut, işyeri vb. taşınmazın fiziki özelliklerinin yanı sıra inşaat kalitesi, tapu kaydı ve ortalama piyasa değerinin araştırmasını gerçekleştirir. Bu incelemelere göre risk hesaplaması gerçekleştirir.

Etiketler:

Kesin Onaylı Kredi Başvurusu Konusuna 2 Yorum Yapıldı

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git