Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar
16 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 1.415 kez okundu.

Bir tüketici herhangi bir bankaya gerçekleştirmiş olduğu kredi başvurusu sırasında genellikle bankalara bazı belge ve teminatları teslim etmesi gerekmektedir. Standart kredi başvurusu işlemleri sırasında birçok banka nüfus cüzdanınız ve gelirinizi gösteren belgeyi yanınızda getirmenizi isteyecektir. Bu durum son dönemlerde biraz daha esnetildi diyebiliriz. Tüketicilerin nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için bankalar gelir belgesine ihtiyaç olmadan kredi başvurularınızı değerlendiriyor ve onay verebiliyor. Maaş bordrosuz kredi veren bankalar hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara değinecek ve sizleri gelir belgesiz kredi sahibi yapmaya çalışacağız.

Bankalar Hangi Durumlarda Kefil Belgesi İstemez?

Birçok kişi ve kurum gibi bankalarda çalışmaları ve ürünlerini müşterilerine sunma aşamasında kendilerini güvence altına alarak kendi çıkarları doğrultusunda hareket etmektedir. Bu nedenle kredi vereceği müşterilerinin belirli bir gelirleri olup olmadığını kontrol etmek ve aldığı bu borcu geri ödeyebileceklerinden emin olabilmek için gelir belgesi talebinde bulunmaktadırlar. Olası bir durumda ödemeyi gerçekleştirmeyen tüketicinin maaşının bir bölümüne el koyma izni bulunan bankalar bu belge sayesinde kendilerini güvence altına almaktadır.

Kısaca bankalar almaları gereken parayı alabileceklerini garanti altına almak istiyor diyebiliriz. Fakat son yıllarda maaş bordrosuna ihtiyaç duymadan, tüketicilere kredi fırsatları sunan bankalar nakit ihtiyaçlarınızı karşılıyor. Bu durumun elbette bazı şartları var. Bankalar hangi durumlarda kefil belgesi istemez diye merak ediyorsanız kısaca şunları söyleyebiliriz;

  • Başvuru gerçekleştiren tüketicinin kredi notu yüksek olduğu durumlarda,
  • Başvuru gerçekleştiren kişinin üzerine kayıtlı gayrimenkul, araba veyahut arsaların bulunması halinde,

Gibi bazı detayların adınıza geçerli olması halinde bankalar gelir belgesi aramaksızın kredi başvurularınızı onaylayabilmektedir.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kredi başvuruları sonucunda olumlu yanıt almanın kolaylaştığı, içinde bulunduğumuz yıllarda birçok banka başvurulara iyimser yaklaşmakta ve değerlendirmelerinde ellerinden geldiği kadar esnek davranmaktadır. Gelir belgesi yani maaş bordrosu olmayana kredi veren, bir başka deyişle çalışmayana kredi veren banka diyebileceğimiz bankalardan bahsedelim.

İş Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Türkiye İş Bankası, bireylerin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri ve nakde ihtiyaç duydukları zamanlarda kredi başvurularını olumlu yanıtlayabilmek adına gelir belgesiz kredi veren bankalardan bir tanesidir. İş Bankası’na yapmış olduğunuz başvurunun olumlu sonuçlanmasını istiyorsanız kredi notunuza dikkat etmelisiniz. Kredi notu nedir ve kredi notu yükseltme konusunda sizlerle paylaşmış olduğumuz yazıları inceleyebilirsiniz. 48 aya varan bir vade seçeneğiyle çekebileceğiniz İş Bankası gelir belgesiz kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru gerçekleştirmek için “www.isbank.com.tr” resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. İş Bankası güncel faiz oranı %1,54’dür.

Akbank Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesi bulunmayan ya da gelir belgesini banka ile paylaşmak istemeyen kişilerin tercih edebileceği Akbank, 20 Bin Türk Lirası’na kadar olan başvurularınız için gelir belgesi istemeden kredi verebiliyor. Vade süresini başvuru sırasında belirleyebileceğiniz gibi bu süre 48 aya kadar uzayabiliyor. Başvuru gerçekleştirmek için size en yakın Akbank şubesini ziyaret edebilir, SMS ile kredi başvurusu yapabilir ya da Akbank Direkt internet sitesi ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden yapabilirsiniz.

Akbank SMS ile kredi başvurusu yapmak için, 4425’e kredi boşluk 11 haneli T.C. kimlik numaranızı girmeniz yeterli olacaktır. Daha sonrasında kısa süre içerisinde tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Akbank gelir belgesiz kredi başvurunuzu bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca BURAYA tıklayarak internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Akbank güncel faiz oranı %1,68’dir.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Diğer Bankalar

Yukarıda belirtmiş olduğumuz popüler 2 bankanın dışında elbette farklı bankalarda maaş bordrosuz kredi veriyor. Gelir belgesine ihtiyaç duymadan başvurabileceğiniz belgesiz kredi veren diğer bankalar ise şunlar;

Banka Adı Kefil Belge Kredi Limiti Başvuru Yap
Enpara.com YOK YOK 50.000 TL Başvur
CEPTETEB YOK YOK 30.000 TL Başvur
ING Bank YOK YOK 50.000 TL Başvur
T.C. Ziraat Bankası YOK YOK 55.000 TL Başvur
DenizBank YOK YOK 55.000 TL Başvur

Etiketler:

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Konusuna 1 Yorum Yapıldı

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git